Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 10:33 Bu haber 6768 kez okundu
 
23 Nisan Çocuk Bayramı Siverek’te kutlandı
Siverek İlçesi Gazipaşa İlköğretim Okulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Mardin’den gelen misafir öğrencilerin katılımıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutlandı.
- Haberi
23 Nisan Çocuk Bayramı Siverek’te kutlandı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Gazipaşa İlköğretim Okulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Mardin’den gelen misafir öğrencilerin katılımıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutlandı.

Sabah saat 10.00’da saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başlanan etkinlik, ilkokul öğrencilerin hazırladıkları birbirinden eğlenceli program ve oyunlar sergilendi. Mardin ve Kıbrıstan’tan gelen misafir öğrencilerde kendi yörelerine ait halk oyunları sergiledi.

Etkinlik sonrasında misafir öğrencilere Takoran vadisin de tekne gezisi düzenlenerek, İlçenin turistik ve tarihi yerleri gezdirildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Siverek Milli Eğitim Şube Müdürü Ferit Karaoğlu, “ Bu sen farklı olarak 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramını farklı bir şekilde kutladık. Farkı şuydu; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Mardin’den öğrenci misafirlerimiz vardı. Onların katılımıyla daha güzel ve daha eğlenceli ve kutlanması gereken şekilde bir 23 Nisan’ı kutladık. Birliğimizin ve beraberliğimizin bu vesileyle devam ettiğini birebir gösterdik ve buda bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23, Nisan, Çocuk, Bayramı, Siverek’te, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı