Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 15:55 Bu haber 6428 kez okundu
 
Başkan Ekinci'den ahde vefa örneği!
Eyyübiye’nin Selçuklu mahallesinde 19 bin dönüm alana inşa edilen Eyyüp Cenap Gülpınar parkı açıldı.
BÖLGE Haberi
Başkan Ekinci'den ahde vefa örneği!

Eyyübiye Belediyesi tarafından Selçuklu mahallesi ile Muradiye mahallesinin ortasında yer alan parka, Devlet eski Bakanı Eyyüp Cenap Gülpınar’ın adı verildi.

Gülpınar’a nasip oldu.

Yaşamı boyunca, dürüstlüğü, mertliği ve dik duruşuyla Şanlıurfalıların gönlünde taht kuran, Türk siyasetine adını altın harflerle yazdıran Eyyüp Cenap Gülpınar’ın ismi, ilçenin tek tapulu arazisinde inşa edilen parka verildi.

 

Değerlerimize ahde vefa gösteriyoruz.

Parkın açılışında bir konuşma yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, AK Belediyeler olarak gönül belediyeciliği yaptıklarını ifade ederek, ahde vefa olarak da Türkiye ve Şanlıurfa adına ciddi hizmetlerde bulunan insanların isimlerini yeni yaptıkları projelere verdiklerini söyledi.

Cenap Gülpınar tüm Şanlıurfa’nın gönlünde taht kurdu.

Merhum Eyyüp Cenap Gülpınar’ın, tüm Şanlıurfa’nın olduğu gibi Eyyübiyelilerin de gönlünde taht kurduğunu ifade eden Ekinci ‘’Parkımızın açılışına teşrifleriyle bizleri onurlandıran, merhum Eyyüp Cenap Gülpınar ağabeyimizin oğlu AB Uyum Komisyonu Başkanımız Kasım Gülpınar’a teşekkür ediyorum’’ dedi.

İmtihan gözüyle bakıyoruz.

Göreve geldiklerinde 300 bin metre kare olan yeşil alan rakamını 500 bin metre karenin üzerine çıkardıklarını da anlatan Ekinci ‘’Yeşil alan yerleri ve sit alanlarıyla kısıtlı olan bir ilçe de hizmet üretmek zor ama Mevlana’nın bir lafı var ‘Zor diyorsun, zor olacak ki imtihan olsun’. Olaya imtihan gözüyle bakıyoruz. Sosyal ve fiziki projelerimiz devam ediyor. Yakın bir tarihte; Buhara Kültür ve Gençlik Merkezi’nin, Dede Osman Avni Kültür Konağı’nın, Hasta Refakatçileri Misafirhanesi’nin ve kentimizin en büyük meydanının açılışını gerçekleştireceğiz. 30’a yakın AK evler spor salonlarımızı, gençlik merkezlerimizi, kırsalda 150’ye yakın konağı hizmete açtık. 62 bin ailenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına kayıtlı olduğu ilçemizde, 57 bin ailemizi ziyaret ettik. 47 bin ailemize yardımda bulunduk. Gönül belediyeciliğini en iyi şekilde icra ediyoruz.’’ Dedi.

En önemlisi hayırla yad edilmek.

Devlet eski bakanı merhum Eyyüp Cenap Gülpınar’ın oğlu AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar ise açılışta yaptığı konuşma da siyasetle uğraşan insanların iki hazzının olduğunu belirterek ‘’O hazlardan birisi hizmetlerle vatandaşa fayda sağlamaktır. İkincisi ise hayırla yad edilmektir. Bu gün burada iki hazzı birlikte yaşıyoruz’’ dedi.

Siyasetin olmazsa olmaz şartı ahde vefadır.

Herkesin bir gün görevlerini bırakıp bu dünyadan ayrılacağının altını da çizen Gülpınar ‘’Önemli olan bu dünyadan ayrıldıktan sonra hayırla yad edilmenizdir. Bugün burada değerli belediye başkanımız Mehmet Ekinci, siyasetin olmazsa olmaz şartlarından birisi olan ahde vefaya sadakat gösterip değerli babam Eyyüp Cenap Gülpınar’ı hep birlikte hayırla yad etmemize vesile oldu. Eminim ki bu parktan gelip geçenler, tabela da babamın adını görenler hayırla yad edecekler. Benim sizlerden ricam, her gördüğünüzde bu parkı babama Fatiha okumayı unutmayın. Şahsi kanaatim, bu parka babamın adının verilmesinin en önemli gerekçelerinden birisi Şanlıurfa’ya yaptığı hizmetlerden ziyade kişisel özelliklerinden dolayıdır. Öyle olması gerektiğini düşünüyorum.  Bu hizmetleri elbet birileri yapacak fakat gün gelecek bu hizmetler unutulacak, yeni hizmetlere ihtiyaç duyulacak. Bayrağı devr ettiğimiz arkadaşlar bu hizmetlerin üzerlerine hizmet ekleyecek. Değerli baba dostu Milletvekilimiz Ahmet Akay babamın en önemli vasfı olan dürüstlük kavramını dile getirdi. Sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Dost olsun, düşman olsun herkes Cenap Gülpınar’ın dürüstlüğünü tasdik eder. O’ndan öğrendiğimiz karakterle, siyasetin birinci düsturunun dürüstlük olduğuna kanaat getirerek yolumuza devam ediyoruz. İster idareci ister vatandaş olalım, dürüstlükten lütfen taviz vermeyelim.  Babamın adının yazılı olduğu tabelayı her gördükçe aklınıza önce onun dürüstlüğü gelsin. Onun dürüstlüğünden ilham alarak hayatımızı idame ettirelim’’ dedi.

Milletvekili Akay: Benim için hem baba hem ağabeydi.

Açılış törenine katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ise konuşmasında oldukça duygulu anlar yaşadı. Akay ‘’Çok değerli ağabeyim, baba diyebileceğim Eyyüp Cenap Gülpınar’ın adı anıldığında gururlanıyor, duygulanıyorum. Siyasetinden ilham aldığımız, onunla beraber siyaset yapmaktan iftihar duyduğum ağabeyimin bu dünyada bıraktığı hoş bir sadanın bir kısmını  da bırakabilirsem ne mutlu bana diyeceğim. Şanlıurfa’yı temsilde hatasız ve dürüst bir yaşam sürdü. Bizlere her zaman dürüstlüğü, mertliği ile örnek oldu. Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye de teşekkür ediyorum. Fiziki ve sosyal projelerin yanı sıra gönül belediyeciliğini de sürdürüyor. İnsanların gönüllerine değiyor.’’ Dedi.

AK Parti İl Başkanı Yıldız: Şanlıurfa için gece gündüz çalıştı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ise Başkan Ekinci’nin vefanın İstanbul’da bir semt olmadığını bir kez daha gösterdiğini vurgulayarak ‘’Başkanımız ve ekibini kutluyorum. Değerli devlet büyüğümüz, amcamız, siyasetin ustası, siyasetin duayeni rahmetli Eyyüp Cenap Gülpınar’ın adını bu esere vererek bizleri onurlandırdı. Devlet büyüğümüz Cenap Gülpınar, Şanlıurfa için gece gündüz çalıştı. Elini Şanlıurfa için her zaman taşın altına koydu. Şükürler olsun ki bugün de ağabeyimiz ve Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’da Şanlıurfa’ya hizmetler getirmek için elini taşın altına koyuyor. Kendisine teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kılıç: Bizlerin idolü oldu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Kılıç’da açılış töreninde bir konuşma yaptı. Kılıç, merhum Eyyüp Cenap Gülpınar’ın Türk siyasetine büyük emek verdiğini ve duruşuyla kendilerinin idolü olduğunu söyledi. Vefayla insanların yaşatılıyor olmasının da güzel bir duygu olduğunu söyledi.

 

Parkın açılışına; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Faruk Bayuk, İbrahim Kaymaz ve Güler Kama İzol’da katıldı.

medyaurfa

Kaynak: Editör:
Etiketler: siverek, siverek haber, sivere son haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı