Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 19:21 Bu haber 7214 kez okundu
 
Gülpınar: Allah bizleri vefasız olmaktan alıkoysun
AK Parti Siverek İlçe Teşkilatının 6. Olağan kongresi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile gerçekleşti.
SİYASET Haberi
Gülpınar: Allah bizleri vefasız olmaktan alıkoysun

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar, kongrede konuşma yaptı.

Gülpınar, konuşmasında gençliğin, vefanın ve dava bilincinin önemine değindi. Gülpınar ‘’ Dönüp geçmişe baktığınızda her zaman ileriye koşan, tarihe iz bırakan milletlerin ve devletlerin, kaderini belirleyen köşe taşlarından bir tanesi, o milletin ve devletin yetiştirdiği gençlik olduğunu görürsünüz. Genç kardeşlerime büyük bir vazife düşüyor. Bu vazifelerden en önemlisi, en ağır şartlarda ve en karanlık anlarda bile hiç vazgeçmeden davaya gösterilen vefadır.’’ Dedi.

‘’Hizmet etmenin tek yolu makam değil’’

Gülpınar, gençlere bulunduğu tavsiyelerinde hizmet etmenin tek yolunun makamdan geçmediğini belirtti. Gülpınar ‘’Bizler geldik gidiyoruz. Hizmet etmenin tek yolu makam sahibi olmaktan geçmez. Yönetime girmek için, makam sahibi olmak için, kadro almak için arzularınız olabilir ama inanın hizmet etmenin tek yolu bu değildir. Bu işler nasip meselesi, bayrak yarışıdır. Hiç kimse bundan dolayı bir kırgınlık duymasın. Bizim için önemli olan davanın bayraktarı olmaya talip olmaktır, koltuk sahibi olmaya değil. Eminim ki her bir arkadaşımda bu düşünceye sahiptir. Koltuk için yarışılan ve birde bunun için Allah korusun şeytanın arzu ettiği gibi davranan, nifak sokan temsilcilere sahip davanın muvaffak olması mümkün değildir.’’ Dedi.

‘’Dava fedakarlık isteyen uzun bir süreçtir’’

Konuşmasında davanın önemine vurgu yapan Gülpınar, son zamanlarda dillere pelesenk olmuş dava kelimesinin söylemesi kadar kolay olmayan, ağır bir mazi ve zorlu bir geleceğe uzanıp giden yol olduğunu söyledi. Davanın her şeyden önce fedakarlık isteyen uzun bir süreç olduğunu ve dikenli yollardan oluşan uzun bir menzil olduğunu ifade eden Gülpınar ‘’Dava kendine güvenen gençlerden her zorlukta sabır gösterip tevekkül eden erlerden vücut bulmaktadır. Davanın ne istediğini ve ne olduğunu, usta şair Abdürrahim Karakoç şöyle ifade etmiştir; ’İlmi azık eyle sabrı da silah, gittiğin hak yoldur yardımcın Allah. Kırk geceden sonra kırk milyon sabah, görecek güçtesin zayıfım sanma’ Bu dava ki kaynağını yüceler yücesinden alıp, Kur’an ve Peygamberimiz Hz. Resullullah efendimizden alıp bizlere ulaşan bir davadır. Ne makam işgal etme, ne hava atma, ne Allah muhafaza rant, ne de kol kola yürüdüğün arkadaşının ayağını kaydırma davasıdır. Bir davayı sevdirecekseniz, önce kendinizi sevdirmeniz lazım. Bunun da en önemli şartı yüce Kur’an-ı Kerim’de emrolunduğunuz gibi dosdoğru olacaksınız. Kutsal kaynaklardan günümüze kadar çağlayarak gelen bu kutsal davamızın lidersiz olması mümkün değil. Her dönem bir davanın bir lideri olmuştur. Bizim davamızın en önemli temsilcilerinden sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, her birimiz dosdoğru birer muhabbet fedaisi olarak davamızın savunmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Allah, emek veren herkesten razı olsun. Bizleri bu doğru yoldan ayırmasın’’ dedi.

‘’Vefa, hakkını tamamen vermektir’’.

Vefa ile ilgili de gençlere mesajlar veren Gülpınar, Allah’ın insanları vefat ettirdiğini, hakkını tamamen aldığını ifade ederek Bakara suresinden örnek verdi. Gülpınar ‘’ Bizler Bakara suresi 27’inci ayette bahsedilen ahdini bozan kavimlerden olmayacağız. Davamıza vefalı, liderimize vefalı ve emek veren dava arkadaşlarımıza vefalı olacağız. Olmak zorundayız. Aksi takdirde başarılı olmamız mümkün değil. Dava, ona gönül veren kişilerin gösterdiği vefa kadar ayakta kalır. Gençlerin davalarına gösterdiği vefa, bir davanın geleceğidir. Çünkü bugünün gençleri yarının karar alma mekanizmalarıdır. Sizler bu davaya ne kadar vefa gösterirseniz, bizim gücümüz ve geleceğimiz sizlerin gösterdiği vefa kadardır. Davaya gösterilen vefa kuru bir bağlılıktan ibaret olamaz. Vefa çalışma ister. Vefa emek ister. Her şeyden önce vefa davası uğruna ölümü bile göze almış ölümle korkutan erler var. Tıpkı 15 Temmuz’da sayın Başbakan yardımcımız Bekir Bozdağ’ın yaptığı gibi’’ dedi.

‘’Allah bizleri vefasız olmaktan alıkoysun’’

Gülpınar, sözlerine şu sözlerle son verdi;

‘’Bizler inşallah liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği vefaya sadık olarak bakanımızla milletvekillerimizle teşkilatımızla aynı onun gibi vefalı olup bu hizmete emek veren değerli dostlarımızı muhabbet ve vefayla kucaklayacağız. Allah bizleri vefasız olmaktan alıkoysun.  Allah bizleri vefasına sadık olan vefalı kullarından eylesin. Bugüne kadar bu davaya hizmet etmiş, emek vermiş, bütün hemşehilerimi sevgi, muhabbetle selamlıyorum. Allah hepsinden razı olsun’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülpınar:, Allah, bizleri, vefasız, olmaktan, alıkoysun,
Yorumlar
Haber Yazılımı