Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 17:37 Bu haber 440 kez okundu
 
Gülpınar'dan Bayram Mesajı
AB Uyum Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar Kurban Bayramı müsabetiyle bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Gülpınar'dan Bayram Mesajı

AB Uyum Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar Kurban Bayramı müsabetiyle bir mesaj yayımladı.
“Bayramı evlerimizde idrak etmemiz hepimizin yararına olacak”

“Bayramı evlerimizde idrak edelim”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. AB Uyum Komisyonu Başkanı Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar mesajında, Coronavirüs illeti nedeniyle kurallara uyarak camilerimizde Bayram Namazımızı kılıp, mümkün olduğunca Bayramı evlerimizde idrak etmemizin hepimizin yararına olacağını söyledi. 

Mübarek günler, hatalarımızı telafi için eşsiz bir fırsattır

Mübarek Kurban Bayramı günlerinde de namaz ve kurban kesimi sonrasında mümkün olduğunca evlerimizden çıkamamaya dikkat etmemizi öneren AB Uyum Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar, “30 Temmuz 2020 Cuma günü Kurban Bayramıdır ve sağlığımız açısından kurban kesimi haricinde mümkün olduğunca evlerimizden çıkamamaya gayret edelim. Dost ve akrabalarımızı da gerek telefonla arayıp hal hatırlarını sorarak bayramlarını kutlayalım. Gerekse maskemizi takıp, mesafemize dikkat ederek ziyaret edelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgını sebebiyle, bu bayramı da her birimiz evimizde geçirmeye gayret edelim. Kurallara uyalım. Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz. Mübarek Bayram namazımızı açık olan camilerimizde kurallara uyarak kılıp, kurbanlarımızı kestikten sonra evlerimize kapanalım, kendimize, ailemize, sevenlerimize ve cümle din kardeşlerimize dua edelim. Özellikle de hemen herkesi evlerine kapatan Coronavirüs salgınından muhafaza olmamız ve bir an evvel kurtulmamız için de bol bol dua edelim” dedi.

Bir olalım, birlik olalım

AB Uyum Komisyonu Başkanı Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar, “Bayramlar; inancı, ibadeti, tarihi ve kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturarak bizi istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir. Bizi ayrı kılan farklılıklarımızı unutarak kalplerimizle var olmayı, birlik-beraberlik içersinde hareket etmeyi daha iyi öğrenelim. Kardeşliklerimizi, dostluklarımızı, yakınlıklarımızı, tanışıklıklarımızı güçlendirelim. Bir olalım, birlik olalım. Allah'a sonsuz şükürler olsun. Her zaman her yerde insanımıza hizmet için gayret ediyor ve yapılan hizmetlerle hem sevindiriyor, hem seviniyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızdan bol bol dua alıyoruz. Hepimizin, cümle İslam âleminin Kurban Bayramı daha nice hayırlı hizmetlere vesile olsun” diye konuştu.

İyi insan herkesle iyi geçinir

Bu mübarek bayram günlerinin; barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de önemli bir vesile olduğunu belirten AB Uyum Komisyonu Başkanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar, “Mübarek Kurban Bayramının, başta Türkiye olmak üzere İslam dünyasının ve insanlığın bir an evvel Covit19 illetinden kurtulmasına, barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyoruz. Allahü Teâlâ’yı ve Peygamber efendimizi seven, insanların kusurlarına bakmaz, hoşgörülü olur. İyi insan herkesle iyi geçinir. Başkalarına sıkıntı vermediği gibi, onlardan gelecek eziyetlere de katlanır. Bir kusuru için kimseye darılmamak gerekir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, Rabbimizden hepimizi bir sonraki mübarek Bayramlara sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyoruz” diyerek değerli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramını tebrik ettiğini, bu mübarek günlerin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini dilediğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülpınar'dan, Bayram, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı