Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 12:18 Bu haber 4930 kez okundu
 
Gülpınar'dan Önemli Afrin açıklaması
Türkiye,nin Suriyenin Afrin ilçesine yönelik harekatın ardından Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'dan bir değerlendirme geldi.
- Haberi
Gülpınar'dan Önemli Afrin açıklaması

Türkiye,nin Suriyenin Afrin ilçesine yönelik harekatın ardından Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili  Mehmet Kasım Gülpınar'dan bir değerlendirme geldi.

Gülpınar, Türkiyenin attığı adımları kimsenin eleştirme hakkı olmadığını açıkladı. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada önemli tespitlerde bulundu. Gülpınar paylaşımında şu ifadelere yer verdi " 100 yıldır Ortadoğu’yu dizayn etmek için, petrol için, gaz için, para için binlerce km. öteden buralara gelip haritaları çizenlere, ülkeleri bölenlere, kardeşi kardeşe kırdıranlara söz söyleyemeyenlerin Türkiye’nin attığı bu adımları eleştirme hakkı yoktur.Bölgede DAESH palavrasıyla ortaya çıkıp İslamiyeti lekelemeye çalışan ve devletlere, özellikle de Türkiye Cumhuriyetine ayar vermeye çalışanlar elbette gerekli cevabı alacaklardır.Türkiye Cumhuriyeti Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Zazasıyla ve diğer birçok etnisitesiyle ve inanç grubuyla bizimdir, ilelebet bizim kalacaktır Allah’ın izniyle. Bu Vatan şer güçlerin dizaynına kapalıdır. Son yıllarda gözgöre göre dayatılan senaryoya sessiz kalınması düşünülemez.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülpınar'dan, Önemli, Afrin, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı