Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 12:11
 
Komando Eğitimini Aratmayacak Eğitimle, Geleceğe Hazırlanıyorlar
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Destek Programı (SODES) işbirliğiyle kurulan ‘Benimde Söyleyeceklerim Var’ projesi kapsamında üniversiteye hazırlanan öğrenciler komanda eğitimi aratmayacak eğitimle üniversiteye hazırlanıyor.
- Haberi
Komando Eğitimini Aratmayacak Eğitimle, Geleceğe Hazırlanıyorlar

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Destek Programı (SODES) işbirliğiyle kurulan ‘Benimde Söyleyeceklerim Var’ projesi kapsamında üniversiteye hazırlanan öğrenciler komanda eğitimi aratmayacak eğitimle üniversiteye hazırlanıyor.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Mustafa Kemal Anadolu Lisesi spor salonunda her gün saat 16.00’da başlayan spor eğitimi sayesinde, çok sayıda öğrenci hayal ettiği polis, komiserlik ve benzeri mesleklere girerek, büyük başarılar elde etti.

 

Her salonda otuz kişinin eğitim gördüğü parkurlarda gerçek komanda eğitimi aratmayacak zorluklar var. Hızlı koşma, değişik jimnastik hareketler, ağır kum torbalarıyla zikzak çizerek koşma, zorlu parkurda koşmaya çalışma gibi birçok zor parkurların olduğu eğitimler sayesinde, öğrenciler değişik mesleklere hazırlanıyor.

İlk dört ayda otuz öğrencinin tamamını değişik üniversite ve mesleklere yerleştiren proje, ilçede ilk defa sosyal sorumluluk projeleri kapsamında böyle başarılara imza atıyor.

Benimde Söyleyeceklerim Var projesi koordinatörü Musa Bayram yaptığı açıklamada,” Bu proje kapsamında şuanda spor, müzik, drama alanları olmak üzere 15 farklı alanda 350 öğrenciye kurslar veriyoruz. Projede amacımız dezavantajlı öğrencilerimizin özel yeteneklerini ortaya çıkarmak, desteklemek ve geliştirmek. Bu kurslarımızdan biride spor kursudur. Şuanda burada 30 öğrenci eğitim görmekte, bu öğrencilerimizden önceki öğrencilerimizin tamamı yani otuzu dört aylık bir çalışma sonucu belli yerlere yerleşti. Bunlardan on beş tanesi polislik spor mülakatına girdi, bir öğrencimiz birinci oldu, diğerleri de başarılı bir şekilde mülakatı geçti. Diğer öğrencilerimizde komiser yardımcılığı ve Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokullarına yerleştiler.

Proje sayesinde öğrencilere destek olunduğunda bölgede büyük başarılara imza atılacağını gördüklerini’ sözlerine ekleyen Bayram,”  bu projeden önceki dönemlere bakıldığında, Siverek ilçesinde üç yıl içerisinde bin 500 öğrencimiz üniversiteye yerleştirilmiş ama özel yeteneklerinden dolayı üniversiteye yerleşen öğrenci sayımız sıfırdı. Biz bu kadar kısa sürede bu kadar öğrenci Üniversiteye yerleştirdiğimiz için mutluyuz. İnşallah devamı da gelecektir” dedi

Beden öğretmeni ve kurs antrenörü Zeynel Karayalı yaptığı açıklamada,” Nisan ayından itibaren kurslarımızı açtık, bu kursumuzda beden öğretmenleri, polislik, subaylık, as subaylık, komiser yardımcılığı branşlarında eğitim veriyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımız çok azimlidirler, bu kurs sayesinde spora olan ilgileri daha da büyüdü. SODES projesine çok teşekkür ediyoruz, bize ve öğrencilerimize böyle bir olanak sağladığı için. Daha önce burada eğitim gören tüm öğrencilerimiz hayal ettiği meslek grupları ve üniversite’ye yerleşti, onlarda mutlu bizde mutluyuz” şeklinde konuştu

Polis olmak istediğini ve bunun için kursa geldiğini söyleyen Esra Asal,” iki aydır burada eğitim görüyorum, amacım polis olmak. Eğitimler çok güzel geçiyor ve hedefimize ulaşacağımı ümit ediyorum. Bize sunulan bu hizmet için Milli Eğitime çok teşekkür ediyorum, onlar sayesinde geleceğimize daha emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Komando, Eğitimini, Aratmayacak, Eğitimle,, Geleceğe, Hazırlanıyorlar, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı