Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 10:34 Bu haber 3560 kez okundu
 
Lise Öğrencilerinden ‘Engel Kusur Değildir’ programı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir gurup lise öğrencisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek amacıyla bir program hazırladı.
YAŞAM Haberi
Lise Öğrencilerinden ‘Engel Kusur Değildir’ programı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir gurup lise öğrencisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek amacıyla bir program hazırladı.

Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği program, okul konferans salonunda yapıldı. Açılış konuşmaları ardından, engelli vatandaşların, duyarsız kişiler yüzünden karşılaştıkları zorlukların anlatıldığı slâyt gösterimi yapıldı, slâyt gösteriminde başarılı bazı engelli öğrencilerin hayat hikâyeleri de izletildi, program öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve vücut diliyle söylenen şiirlerle son buldu.

Program organizasyonundan sorumlu Lise 3. Sınıf öğrencisi Safiye Nur Aymelek; ‘Amaçlarının toplum içerinde engelli vatandaşlara daha fazla dikkat çekmek olduğunu’ belirterek, şunları söyledi; Öğrenciler olarak engelli vatandaşların sorunlarını gündeme getirmek ve toplum içerisinde duyarlılığı geliştirmek amacıyla böyle bir program tertipledik. Şunun bilinci insanlarda oluşması gerekli, aslında her insan bir engelli adayıdır. Engel sadece fizikte değil, fizikte veya bedende engel olabilir ama bu başarılı olamayacağı anlamına gelmez, çok sayıda engelli olup, büyük başarılar elde eden insanlar vardır. Buradan engelli kardeşlerime şunu söylemek istiyorum; vücudunuz da ki engelleri kendinize dert edinmeyin, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur, muhakkak herkesin bir kusuru ve engeli vardır, önemli olan hayatta bunları aşmaktır” dedi

Öğrencilerin duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür eden Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş; “ Gönüllü olarak kız kardeşlerimiz bizim için çok güzel bir program tertiplediler. Bu programda gerek görme engellileri, gerekse diğer engellilerin karşılaştıkları sorunları yaptıkları slayt gösterisiyle, bir farkındanlık gerçekleştirdiler. Genç yaşta böyle duyarlı olmaları bizi onurlandırdı, tekrardan tüm öğrencilere teşekkür ediyorum” diye sözlerini ifade etti

Bir saat süren programa öğrenciler, velileri, öğretmenler ile çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lise, Öğrencilerinden, ‘Engel, Kusur, Değildir’, programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı