Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 22:46 Bu haber 3354 kez okundu
 
Siverek Engelliler Derneğinden Bot Yardımı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Siverek Engelliler Derneği, ilçede ihtiyaç sahibi yüz engelli çocuğa bot yardımında bulundu.
SİVEREK Haberi
Siverek Engelliler Derneğinden Bot Yardımı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Siverek Engelliler Derneği, ilçede ihtiyaç sahibi yüz engelli çocuğa bot yardımında bulundu.  Sosyal medya üzerinden başlattıkları ‘Engelli Çocuklar üşümesin’ kampanyası çerçevesinden hayırsever vatandaşların destekleriyle alınan botlar İlçenin Hacıömer mahallesinde bulunan dernek binasında daha önce tespit edilen çocuklara dağıtıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş; “ Biz Siverek Engelliler Derneğinde arkadaşlarımızla birlikte gönüllü olarak çalışmaktayız. İlçemizde yaklaşık 8 Bin engelli vatandaşımız var, bunlardan 1300 tanesi 18 yaşından küçük engellilerdir, 1800 tanesi kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılamayacak kadar engelli olup evde bakım yapılıyor, 2500 tanesi ise çeşitli hastalık ve nedenlerden dolayı engelli arkadaşımız var. Biz Siverek Engelliler Derneği olarak gönüllü olarak, bu arkadaşlarımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Derneğimizde engellilere yönelik çeşitli kültürel ve sosyal çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Bu çalışmalar yanında gücümüz yettiğince ihtiyaç sahibi engelli ve çocuklarına da maddi ve manevi yardımlarda bulunuyoruz, bu kapsamda bugün burada yaklaşık daha önce tespit ettiğimiz yüz ihtiyaç sahibi engelli çocuğa bot yardımın da buluduk. Bu yardımları bize hayırsever vatandaşlar ulaştırdı, bizde aracı olup dağıtıyoruz, bu yardımda katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi

HABER: KAFUR KILAVUR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek, Engelliler, Derneğinden, Bot, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı