Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 14:13 Bu haber 1923 kez okundu
 
Siverek'te 50 Dönüm Arazi Kül Oldu
Haber: Mevlüt Bayraktar-Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çıkan yangında 50 dönüm buğday tarlası kül oldu
SİVEREK Haberi
Siverek'te 50 Dönüm Arazi Kül Oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çıkan yangında 50 dönüm buğday tarlası kül oldu

Yangın İlçeye bağlı Üstüntaş Mahallesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Serdar Ayata’ya ait 80 dönümlük buğday tarlasından geçen enerji nakil hatının telinin kopması sonucu yangın çıktı.

Yangını gören çevrede çalışan vatandaşlar, olayı tarla sahibine ve jandarma ile itfaiyeye bildirdi. Telden kıvılcımların yükselmesi üzerine enerji hatının enerjisinin kapatılması için de yetkililere vatandaşlar tarafından bilgi verildi.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangına itfaiye ekipleriyle birliktei mahalle sakinleri traktörle müdahale etti. 2 saatlik çalışma sonucu çıkan yangın kontrol altına alınırken, yangında 50 dönüm arazi kül oldu.

Yangının çıkış sebebinin enerji hatından kopan telin neden olduğunu belirten Mahalle sakinlerinden Emin Ayata,”  Baktım tel koptu ve telden çıkan kıvılcımlarla tarla alev aldı, tarla sahibi ve mahallelire haber verdim, bizde müdahale etmeye çalıştık. Kısa sürede itfaiye ekipleride geldi, ama tüm müdahaleye rağmen yaklaşık 50 dönüm yandı” dedi

Tarla sahibi Serdar Ayata,” Sabah biçer döveri bekliyordum, gelip bu tarlada ki mahsülümü toplayacaktım, bana telefon geldi dediler tarlan yanıyor. Bende mahalle sakinleriyle birlikte traktörlerle geldik ve yangına müdahaşle ettik ama yinede 50-60 dönüm buğday ekili arazim yandı. Yangının kopan enerji hatının telinden dolayı olduğunu tahmin ediyoruz, mağdurum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek'te, 50, Dönüm, Arazi, Kül, Oldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı