Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 20:42 Bu haber 10151 kez okundu
 
Siverek’te İşadamı Şirin’den Dev Okul Projesi
Siverek ilçesinde işadamı Cuma Şirin ve Ramazan Erdoğan tarafından dev okul kompleksi inşaatına başlandı.
EĞİTİM Haberi
Siverek’te İşadamı Şirin’den Dev Okul Projesi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde işadamı Cuma Şirin ve Ramazan Erdoğan tarafından dev okul kompleksi inşaatına başlandı.

İlçenin Yenişehr Mahallesinde 20 dönümlük arazi üzerinde yapımına başlanan okul kompleksi 10 milyon liraya mal olacak.

Projeyi tanıtmak amacıyla sabah kahvaltısında ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya gelen işadamı Şirin, okul projesi hakkında bilgi verdi. Şirin: “Yatırım amaçlı çıktığımız bu yolda okulumuzu 20 dönümlük arazi üzerine oturtmayı planlıyoruz. Okulumuz 4 anasınıfı, 12 ilkokul, 12 ortaoku,l 12 lise olmak üzere toplamda 40 derslikli bir okul projesidir.  Dersliklerin yanı sıra kütüphane, fizik-kimya laboratuarı, fen-biyoloji laboratuarı, müzik dersliği, teknoloji tasarım dersliği ve bilişim odası bulunmakta. Okulumuzda yemekhane bölümü mevcuttur”

Sosyal alanlarıyla Siverek’te ilk

Geniş sosyal alanların bulunduğunu belirten Şirin: “Sosyal alanların bulunduğu yapımızda ise öğrenciler yüzme havuzu, kapalı spor salonu, konferans salonu ve halı sahanın bulunduğu bölümlerden faydalanabilecekler. Bu yatırım için 10.000.000 TL’lik bir bütçe ayırmış durumdayız. Eğitimde Siverek halkına yeni bir bakış açısı sunacağımıza inanıyoruz. Çocuklarımızı sadece ders anlamında akıllarını doldurmak değil hedefimiz. Asıl hedefimiz onları geleceğe hazırlarken aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamında hangi yetenekleri olduğunu ortaya çıkarıp bunları yetenekleri doğrultusunda eğitmek. Siverek’te bu çapta eğitim kurumu olarak bir ilk olacağız. Eğitimin önemini kavrayan bir veli çocuğunu eğitim kalitesi yüksek bir okula yollamak ister. Şimdiye kadar özel okulun olmamasından dolayı şehir dışından siverek'e tayini çıkan veliler ailesini getirmeden yâda getirse bile en kısa sürede gitmek istemişlerdir.  Siverek'in buna benzer yatırımlara ihtiyacı var” dedi

Kahvaltı sonrasında Şirin ve Erdoğan’la birlikte gazeteciler okul kompleksinin yapıldığı araziye giderek, incelemelerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek’te, İşadamı, Şirin’den, Dev, Okul, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı