Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 12:09 Bu haber 2087 kez okundu
 
Siverek'te Öğrencilerin 2. Yarıyıl Eğitim-Öğretim Heyecanı
Haber: Mevlüt Bayraktar-Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 77 bin 500 öğrenci 2 haftalık yarıyıl tatilden sonra, yeniden eğitim- öğretime başladı.
- Haberi
Siverek'te Öğrencilerin 2. Yarıyıl Eğitim-Öğretim Heyecanı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 77 bin 500 öğrenci 2 haftalık yarıyıl tatilden sonra, yeniden eğitim- öğretime başladı.

17 ocakta başlayan 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili, 2 hafta aradan sonra bu sabah ilk ders ziliyle tekrardan başladı. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde de eğitim gören 77 bin 500 öğrenci, bu sabahtan itibaren ders başı yaptı.

İlçenin Güney Mahallesinde bulunan Halit Gülpınar ortaokulunda yapılan törenin ve okunan istiklal marşın ardından öğrenciler heyecanla sıralarına gererek eğitim öğretime başladı.

2 haftalık tatili dolu dolu geçirdiğini söyleyen 5. sınıf öğrencisi Ahmet Cemil Alkanat," Tatilde gezilere çıktık, nineme, teyzelerime gittik, sağ olsunlar hoş kahvaltılar yaptık. Babamın dükkanına gidip, işlerine yardımcıda oldum. bu zamanda okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim" dedi

Tatilde kayak merkezine gidip, çok eğlendiğini belirten Berrin Yıldırım," 2 haftalık tatilim çok eğlenceli geçti, babamla kayak merkezine gittik, kardan adam yaptık, kızakla kaydık, çok verimli geçti" diye belirtti.

Okul öğrencilerinden Elif Özgeyik ise," Ben sık sık kitap okudum ve ara sıra tabletle oynadım, okula gelmeyi çok istiyordum, resmen dün gece heyecandan uyuyamadım, okula başlamak çok güzel" diye konuştu.

Okul Müdürü İbrahim Karakaş'ta öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek'te, Öğrencilerin, 2., Yarıyıl, Eğitim-Öğretim, Heyecanı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı