Haber Detayı
13 Aralık 2017 - Çarşamba 20:35 Bu haber 6077 kez okundu
 
Siverek'te Okuma Alışkanlığı Konulu Seminer
Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrencilere kitap okuma alışkanlığına yönelik eğitim semineri düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Siverek'te Okuma Alışkanlığı Konulu Seminer

İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonun da, verilen seminere konuşmacı olarak Siverek’li eğitimci ve yazar Sefer Şenbayram katıldı.

Öğrencilere kitap okumanın önemi, kişisel gelişimler sonucu, kitap okuyarak, araştırarak, gözlemleyerek başarılı bireyler olabileceğini aktaran Şenbayram, zaman zaman kendi hayatından kesit ve deneyimleri de aktardı.

Sohbet havasında, bazen soru cevap şeklinde süren seminer sonunda, eğitimci yazar Sefer Şenbayram seminere katılan öğrenci ve öğretmenlere bugünlerde kitap raflarında yerini alan Ecrin adlı Roman kitabını imzaladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eğitimci Yazar Sefer Şenbayram; “ Bugün öğrencilere mine seminer diyebileceğimiz, bir seminer verdik. Kitap okuma ve yazarlık üzerine bir seminerdi. Oldukça faydalı olduğuna inanıyorum, seminerimiz öğrencilerle söyleşi şeklinde gerçekleşti. Bazen ben sordum öğrenciler cevapladı, bazen de öğrenciler sordu ben cevapladım, çok faydalı ve verimli bir seminer oldu. Bizler yazmanın ve okumanın önemini öğrencilerimizin anlayacağı şekilde, dilimizin döndüğünce ve bir Siverekli olarak ayrıca rehberlik amacıyla da bir şeyler aktardık. Faydalı oldu, temenni ederiz ki, bu tür çalışma ve etkinlikler devam eder. Tabi her söyleşiden sonra öğrenci ve öğretmenlerimiz imzalı kitaplarımızı istiyor, bizde bugün burada, seminer sonunda öğrenci ve öğretmenlerimize yeni çıkan Ecrin adlı roman kitabımı imzaladık. Sivereklilerin kitaplarımıza olan ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek'te, Okuma, Alışkanlığı, Konulu, Seminer, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı