Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 09:15 Bu haber 1946 kez okundu
 
Siverekli öğrencilerden Nijer’e su kuyusu
(Videolu)- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Ahmed Arif ortaokulunda eğitim öğretim gören öğrenciler Ramazan ayında Nijer’e su kuyusu açtı.
YAŞAM Haberi
Siverekli öğrencilerden Nijer’e su kuyusu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Ahmed Arif ortaokulunda eğitim öğretim gören öğrenciler Ramazan ayında Nijer’e su kuyusu açtı.

Siverek’li öğrenciler öğretmenlerinin destekleriyle düzenledikleri kermes ve yardım kampanyasından elde ettikleri paralarla, uluslararası yardım derneği olan Yedi Başak Yardım Derneği aracılığıyla Nijer Kollo bölgesinde susuzluk çeken bölgede su kuyu açtı.

Okul idaresi ve öğrencilerin yanı sıra okul bünyesinde düzenlenen kermesler ile elde edilen gelirlerin tamamıyla su kuyu açmaya harcadıklarını belirten okul müdürü Celal Koç; “Müdür yardımcımızın önerisi ile böyle bir işe giriştik ve su kuyusu açmaya karar verdik, okul bünyesinde başlattığımız kampanya sayesinde kısa sürede bir insanı yardım kuruluşu aracılığı ile Nijer’de su kuyusunu açtırmayı başardık. Açılan kuyuya ortalama 18 bin lira harcama yapıldı” dedi. Kampanyaya destek veren ve yardımda bulunan okul öğrencileri Nijer’de su kuyusunun açıldığına sevindiklerini belirttiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverekli, öğrencilerden, Nijer’e, su, kuyusu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı