Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 16:41
 
AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik Görevinden İstifa Etti
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yedi buçuk yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siverek İlçe Başkanlığını yapan İlhan Çelik düzenlediği basın toplantısı ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.
- Haberi
AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik Görevinden İstifa Etti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yedi buçuk yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siverek İlçe Başkanlığını yapan İlhan Çelik düzenlediği basın toplantısı ile görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Saat 14.30’da İlçenin Camikebir mahallesinde bulunan AK Parti ilçe binasında düzenlediği yerel ve ulusal basın mensuplarının katıldığı basın açıklamasında Çelik, herkesten helallik dileyerek,”                  Bugün burada sizlere , 17.04.2011 tarihinde devralmış olduğum  Adalet Ve Kalkınma Partisi Siverek İlçe  Başkanlığı Görevimden AK Parti Genel Merkezi,Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar ve İl Başkanımız Sayın Bahattin  Yıldız’ın rızası ve  onayıyla İstifa ettiğimi açıklamak üzere  toplandığımızı beyan etmek isterim. Ayrıcakısa bir açıklama yapmayı da borç biliyorum. Şu kadarını söyleyeyim ki; görev yaptığımız zaman zarfından Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar ile birlikte yaptığımız çalışmaları, hizmetlerimizi başka bir platformda siz hemşerilerimizin takdirlerine ayrıca arz edeceğim.

Değerli dava arkadaşlarım ve Saygıdeğer hemşehrilerim, İlçe Başkanlığı görevim süresince sizlerin hizmetkârı olma amacı dışında hiçbir gayemin olmadığını, partimin bana çizmiş olduğu yolda sizlerle birlikte yürümeyi şiar edindiğimi özellikle belirtmek isterim.

                Değerli dava arkadaşlarım ve kıymetli hemşehrilerim; İlçe Başkanlığı görevini üstlendiğimde sorumluluğumun bilincinde ve görevimin ağırlığının idrakindeydim. Ama bu zorluğu sizlerin Partimize gösterdiği teveccüh ve destekleri sayesinde hafifletebildiğimizi özellikle vurgulamak isterim. Allah hepinizden Razı Olsun.

İnsan bir yola çıkarken “ yolda bulduklarını yola çıktıklarına tercih edecek kadar nankör olmamalıdır “ düşüncesini Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın tavsiyeleri üzerine asla unutmadığımı ve hayatımın her alanında tatbik etmeye çalıştığımı bilmenizi isterim.

 Saygıdeğer hemşehrilerim, görev yaptığım dönemde, gönüllerinize dokunmak için elimden geleni yaptığımı bilmenizi isterim, yapabilmişsem ne mutlu bana. İnsan olmaya dair hatalarımız, ihmallerimiz muhakkak ki olmuştur fakat bir eksikliğimiz, yetişemediğimiz ve istemeyerek üzdüklerimiz olmuşsa da kendilerinden kusurumuzu bağışlayıp haklarını helal etmelerini diliyorum.

           Bu minvalde bugüne kadar  bana bu görevi layık gören Başta Sayın Cumhurbaşkanım ve Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel  Merkez Teşkilat Başkanlarımıza, her konuda yardımlarını esirgemeyen ve sürekli yanımızda duran, Şehrimizin her türlü sorununda zaman sınırlaması olmaksızın ulaşabildiğimiz  AB Uyum Komisyon Başkanı  Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar’a,İl Başkanlarımızdan Sayın Yusuf Eğilmez’e,Sayın Zeynel Abidin Beyazgül’e,Sayın Bahattin Yıldız’a ve tüm dava arkadaşlarıma saygılarımı sunarım.Bundan sonraki yaşantımda da   Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milletvekilimiz Sayın Kasım Gülpınar’ın  yanında olacağımı da ayrıca ve özellikle  beyan etmek isterim.Vefanın ,ahde vefanın  ne olduğunu  bilen birisi olarak   huzurlarınızdan ayrılıyorum.

         Şimdiye kadar yaptığımız tüm hizmet ve çalışmalar nedeniyle sizlere Hakkımı helal ediyorum, Sizde helal edin. Allah’a ısmarladık” dedi

İlhan Çelik istifa konuşmasından sonra toplantıya katılan herkesle helallik diledi ve tokalaşarak vedalaştı. Bir saat süren istifa toplantısına basın mensupları, İlçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları, partililer ile çok sayıda vatanda hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ilhan çelik, siverek, siverek son haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı