Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 16:39
 
Başkan Şeyhmus Aydın'dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı
Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın 19 Mayıs Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Nedeniyle bir mesaj yayınladı.
- Haberi
Başkan Şeyhmus Aydın'dan  19 Mayıs Kutlama Mesajı

Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın 19 Mayıs  Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Nedeniyle bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs 1919 tarihinin milli mücadelenin temellerinin atıldığı bir tarih olduğuna dikkat çeken Aydın,"  19 Mayıs Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a ayak basmasıyla birlikte Türk Milletinin yeniden şahlandığı, birlik ve beraberliğini perçinleştirdiği bir tarih olmuştur.

Büyük sıkıntılar içinde işgalci devletlere karşı yüz binlerce şehit verilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak,en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

‪Bu temenni ve dileklerle, Milli mücadelemizin temellerinin atıldığı Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun." dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Şeyhmus, Aydın'dan, , 19, Mayıs, Kutlama, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı