Haber Detayı
13 Kasım 2021 - Cumartesi 00:42
 
Fakıbaba: AK Parti'den istifa ettim
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda AK Parti’den istifa ettiğini doğrulayan Fakıbaba, milletvekilleri Kasım Gülpınar ve Ahmet Akay’ın kendisini ikna ettiğini söyledi. Şanlıurfa’da siyasi bir birliktelik olmadığını dile getiren Fakıbaba, “2014’den sonra Şanlıurfa’nın kimyası değişti” dedi. Fakıbaba, 2018 seçim sürecinde Suruç’ta yaşanan ve toplam 4 kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin de konuştu.
GÜNCEL Haberi
Fakıbaba: AK Parti'den istifa ettim

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, canlı yayın konuğu olduğu Edessa TV’de dobra açıklamalarda bulundu. 

“AK Parti’den istifa ettim”

Geçtiğimiz aylarda AK Parti’den istifa ettiği yönündeki iddialarla ilgili konuşan Fakıbaba, “Geçtiğimiz aylarda doku uyuşmazlığından dolayı AK Parti’den istifa ettim, ikna edildim” dedi. Fakıbaba, kendisini ikna eden isimlerin ise AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar ile Ahmet Akay olduğunu söyledi.

“Şanlıurfa’nın kimyası değişti”

 “2014 yılı belediye başkanı OSM hastanesinde belirlendi” diyen Fakıbaba, Şanlıurfa’nın şu anki durumuyla ilgili karamsar bir tablo çizerek şöyle konuştu:  “AK Parti’de doku uyuşmazlığı olanlar var. Şanlıurfa’da siyasi birliktelik yok. 2014’den sonra Şanlıurfa’nın kimyası değişti. Bazı isotçular AK Parti’den istifa etmemi istiyor.”

Emine Şenyaşarla ilgili “yüreğim parçalanıyor” dedi

14 Haziran 2014’te AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın seçim çalışmaları sırasında yaşanan ve Yıldız’ın ağabeyi ile Şenyaşar ailesinden 3 kişinin hayatını kaybettiği olaya da değinen Fakıbaba, “Suruç’ta yaşanan olaya terör olayı denildiğinde utandım. Genel merkezi aradım, Suruç’taki olay terör olayı değil dedim. Ben daha önce o dükkana gittim. Videoları izledim, Şenyaşar ailesi beni çok güzel karşılamış. O zaman ‘terörist’ dediğim için utandım. Cumhurbaşkanı geldiğinde de özellikle tembihledim. ‘Terör’ denmesini istemedim” ifadelerini kullandı. Fakıbaba ayrıca geçtiğimiz Mart ayından bu yana Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle nöbet tutan Emine Şenyaşar ile ilgili ise “Anne annedir. Yüreğim parçalanıyor” diye konuştu.

Kaynak: Ajansbalıklıgöl

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fakıbaba:, AK Parti, siverek, haber, habersiverek, siverekhaber, sivereksondaki
Yorumlar
Haber Yazılımı