Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 18:23
 
Siverek'te çiftçiler elektrik kesintileri nedeniyle yol kesti
Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde çiftçiler elektrik kesintileri protesto etti.
SİVEREK Haberi
Siverek'te çiftçiler elektrik kesintileri nedeniyle yol kesti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çaylarbaşı Kırsal Mahallesinde yaşayan çiftçiler, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle ürünlerinin kuruduğunu iddia ederek, Elektrik Dağıtım Trafosu önünde toplanarak, DEDAŞ’ı protesto etti.

Yaklaşık 100 kişilik grup daha sonra Siverek-Diyarbakır karayolunu trafiğe kapatmak istedi. Polis ve çiftçiler arasında yaşanan kısa süreli arbedeye, İlçe Emniyet Müdürü Özer Bilgehan müdahale ederek, çiftçilerin yolu kapatmamaları konusunda ikna etti.

Burada çiftçiler adına bir konuşma yapan çiftçi Ramazan Sürücü “Kırsal mahallemizde yaşanan elektrik kesintileri ve düşük voltaj trafolarımızı çalıştırmıyor çalışmayan trafolar ekinlerimize büyük zarar veriyor. Tarlayı sulayan Dinamolar düşük voltaj ve elektrik kesintileri maalesef trafolarımıza zarar veriyor. Yetkililerin bir an önce sorunlarımızın çözümü için adım atması gerekiyor, çiftçiler olarak bu yıl kuraklığında vermiş olduğu zararın yanı sıra elektrik kesintileri ve trafo arızaları da üstüne gelince içinden çıkamaz bir duruma geldik” ifadelerini kullandı.

Bir süre DEDAŞ trafo merkezi önünde bekleyen çiftçiler İlçe Emniyet Müdürünün ikazı üzerine çiftçiler olaysız dağıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek'te, çiftçiler, elektrik, kesintileri, nedeniyle, yol, kesti,
Yorumlar
Haber Yazılımı