Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 20:31 Bu haber 12094 kez okundu
 
AK Parti İlçe Başkanı Çelik'le Röportaj
Haber Siverek ekibi olarak ilk röportajımızı üçüncü dönem Siverek AK Parti İlçe Başkanlığına seçilen Sayın İlhan Çelik'le gerçekleştirdik.
SİYASET Haberi
AK Parti İlçe Başkanı Çelik'le Röportaj

Haber Siverek ekibi olarak ilk röportajımızı üçüncü dönem Siverek AK Parti İlçe Başkanlığına seçilen Sayın İlhan Çelik'le gerçekleştirdik.

Haber Siverek yazar ve editörü Vural Kalman tarafından gerçekleştirilen röportajın tamamı.

Vural Kalman:Sayın İlhan Çelik tekrardan ilçe Başkanlığına seçildiniz, öncelikle sizi tebrik ediyorum. Üçüncü dönemde de başarılı bir şekilde başkanlık yapacağınızı temenni ediyoruz. Sayın Çelik üçüncü defa ilçe başkanı oluyorsunuz tekrar tebrik ederek şu klasik ama önemli soruyla başlayalım. İlhan Çelik kimdir, kısaca tanıyabilir miyiz?

 İlhan Çelik: Öncelikle çok teşekkür ediyorum bizlere bu fırsatı verdiğiniz için. Tabii sizin aracılığınızla hemşerilerimize sesimizi ulaştırmak benim için çok önemli bunu ifade etmek istiyorum, bu vesileyle size ve ekip arkadaşlarınıza çok teşekkür ediyorum.

Ben 1980 doğumluyum,  yedi kardeşlik ailenin en büyüğüyüm.  Ben çok küçük yaşlardan yani okul yaşlarında hem okul hem ticaretle uğraştım, yıllarca babamla birlikte buğday pazarında esnaflık yaptık, tabii ki bunun en büyük sebebi; benden daha küçük kardeşlerimin okumaları ve daha iyi eğitim görmeleri içindi. Ticaretle uğraşmam rağmen okulumu okudum hatta o dönemde Eğitim fakültesine kazanmama rağmen, babama yardımcı olma ve kardeşlerimi okutma noktasında Eğitim fakültesine gitmedim. Tabii bu fedakârlığım sayesinde diğer kardeşlerim daha rahat okudu ve güzel yerlere geldi. Şimdi bir kardeşim tıp fakültesi mezunu, diğeri inşaat mühendisi. Kızların okumasına önem veriyoruz, bundan dolayı kız kardeşlerimde şuan güzel yerlerde okuyor.

Belirli bir yaşa geldikten sonra, yani lise çağlarında, artık tam anlamıyla ticarete atıldım. Değişik iş alanlarında, örneğin; petrol istasyonu, kuyumculuk gibi iş dallarında ticaretle uğraştım. Buda babamın en büyük evladı olmamdan kaynaklanıyordu. Tabii şimdi çok şükür ediyorum ki iyi ki ticaretle uğraşmışım. Ticaretle hemhal olduğumuzdan dolayı toplumu çok iyi analiz ediyorum,  kimin hangi aşiretten olduğunu, kiminle nasıl iletişim kurulabileceğini, toplumun sosyo politik yapısını çok iyi analiz edebiliyoruz. Yani ticaretle uğraştığınızda toplumdan kopuk olarak yaşamıyorsunuz, tam tersine toplumun içinde merkezinde oluyorsunuz.

Tabii ki bu arada üniversite mezunu olan kardeşlerim de toplumla bağlantısını koparmasın ama baktığımızda çoğu kişi dışarıda okuduklarından dolayı mı böyle oluyor tam anlamadım ama zaman zaman bakıyoruz ki halktan kopuk yaşıyorlar.  Şahsen eğitimli gençlerin toplumdan kopuk olmaması lazım,  tam tersine üniversite mezunu olmak, eğitimli olmak ve kendilerini bir yere getirmiş olan şahsiyetleri burada bir yere yönlendirmek, toplumun önünü açma noktasında topluma fikir verme yönünde çalışmaları gerekmektedir.Bu zaman zaman oluyordur ama istediğimiz noktaya ulaşmıyor maalesef.

Şuan kendi eğitimimi söyleyecek olursam Adalet bölümündenÖnlisans mezunuyum. 2011 yılından beri AK Parti ilçe başkanlığını yürütüyorum. O dönemde 30 yaşlarındaydım, Sanırım o dönemde Türkiye’nin büyük ilçelerinin en genç ilçe başkanlarından biriydim.

VURAL KALMAN:  Siz üçüncü döneminizde de yine Siverek İlçe Başkanlığına seçildiniz, ilçe başkanı olarak yedi yıllık siyasi geçmişinize baktığımızda,  başlarını bir çizgi sergilemişsiniz, girdiğiniz bütün seçimlerde başarı elde etmişsiniz.  Bu başarıları neye borçlusunuz?

İLHAN ÇELİK:  Tabii başarı esasen bireysel bir mesele değildir, bu başarının çok sebepleri vardır.Örneğin 2009 yılında bizim AK Partinin oy oranı yüzde 32’lerdeydi, 2007’ye döndüğümüzde yüzde 30 civarlarındaydı. 2011’e geldiğimizde bu başarı yüzde 47’lere ulaştı. Bu başarı sadece İlhan Çelik’in başarısı olarak göstermek gayretullaha ağır gelir.

Seçim döneminde saha gezilerimde bir olaya tanıklık ettiğimden dolayı, o anıyı aktarmak istiyorum. Amansız bir hastalığa yakalanan 60-65 yaşlarında bir annemizi evinde ziyaret ettik. Bu annemiz hastalığını bir kenara bırakarak, evinde iletişim araçlarından hiçbir şey olmamasına rağmen, o eli öpülesi annemiz dedi ki; “ Ben vefat etmeden bu canlı gözlerimle Tayyip Erdoğan’ı görseydim, gam yemezdim”

İşte bu çoğunlukta sesiz ama zirvede olan bir kitle, sonra gece kalkıp da milleti için, vatanı için dinimiz için, davamız için gece namazları kılıpta gözyaşı döken, bir halkımız var ve bu noktada tabii ki bunların duaları da nail olunca ve samimi ve ihlâslı bir durum oluşunca ve sonrasında bu dualara layık olmaya çalışan bir milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım Gülpınar,  belediye meclis üyelerimiz, teşkilatımız,Kadın ve Gençlik kollarımız mahalle başkanlarımız halkımızla muhabbet bir birlik ve beraberlik olunca başarı kendi kendiliğinden geliyor.  Ve hamdolsun şuan geldiğimiz nokta aldığımız oy65'e ulaşmıştır.

Bu 65 bizi şımartmamıştırbilakis daha fazla insanların dertleriyle dertlenmemiz gerektirmiştir, çünkü bize yüklenen bu sorumlulukmisyonu çok önem arz ediyor Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep TayyipERDOĞAN'ın burada temsilcisi olmak bu kadar kolay bir iş olmamalı. Bizde bu şuurla daha hareket etmeye çalıştık,çalışacağız....

VURAL KALMAN: Sayın Çelik, yeni yönetimi seçerken ve bazı değişikliklere giderken, nelerle dikkat ettiniz, herhangi bir kriter belirlediniz mi?

İLHAN ÇELİK: Tabi esasen değişim biliyorsunuz genel başkanımız Sayın Recep TayyipERDOĞAN'ın arzu ettiği bir meseledir. Şanlıurfa ve ilçelerine baktığımızda, başkanlarda olsun ve yönetimlerde olsun yüzde 50-55 varan değişimler görüyoruz. Türkiye’de kongrelerin bitmemesine rağmen teşkilatlarda AK Parti yüzde 50-60 bir değişime. Bu taze kan Türkiye genelinde olunca ve genel başkanımız ile teşkilat başkanımız bu doğrultuda hareket ederken, bizim burada Siverek teşkilatı olarak kayıtsız kalmamız mümkün değil.

Tabii ki bu değişikliğe gitmek, demek şöyle algılanmamalı;  bu acaba dışarı da kalanlar dışlandı, ya da üzerleri çizildi mi, artık bunlara görev verilmeyecek mi gibi kesinlikle algılanmamalı. Çünkü geçmişe baktığımızda 30. Sıralarda görev alan belediye meclisi üyemiz, bir bakıyorsunuz Başkanın yanında yardımcı olarak görev yapıyor.

Burada dinlendirdiğimiz arkadaşları dave kendilerinin ifade ettiği gibi artık ben zaman ayıramıyorum, İşimden gücümden zaman bulamıyorum diyen ya değişik sebeplerden dolayı dışarı da kalıp ben yine davamın yanındayım, yine elimden geldiğince yardımcı olacağım ancak ben bu dönem dinleneceğim diyen arkadaşlarımızın hakikatten emeklerine sağlık. Kesinlikle arkadaşlarımız arasında dışlayıcı ve kırıcı bir şey aramızda olmayacak, tam tersine zaman zaman yine bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz ve istişarelerde bulunacağız.

Bildiğiniz gibi önümüzde bir seçim var, işte bu arkadaşlarımıza önümüzde ki seçimde yine görev verebiliriz ama ihlâsla, samimiyetle, davasına sadık olmayla…İşte bu ihlâslı arkadaşlarımızla devam edeceğiz, kapımız herkese ama herkese açık olduğunu ifade etmek istiyorum.

 İlçe yönetimine yeni arkadaşlar seçerken ve bazı kriterleri belirlerken daha fazla genç ve dinamik arkadaşlara  önem verdim yani genç, eğitimli daha önceden deTürkiye’nin birçokyerinde teşkilatçılıknoktalarında üniversitelerde görev almış gençlerimizi seçmeye dikkat ettim. Yinekriterlerden bir tanesi de; burada sizin de bildiğiniz gibi bizimle beraber yol yürüyen aileler var, onlar da bizim için çok önemlidir, her ne kadar bir ilçe başkanı olup bana sorumluluk yüklenmişse de en az benim kadar o ailelerin de sorumlulukları vardır ve bu ailelerin fikirleri bizim için çok önemlidir.

VURAL KLAMAN: Türkiye'yi 2019 yılında zorlu bir seçim bekliyor, bu süreçte Siverek AK Parti İlçe Başkanı olarak nasıl bir yol haritası çizeceksiniz, bu süreçte sizi neler bekliyor,  bu konuda düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

İLHAN ÇELİK: Siverek halkı bu noktada her seçimde AK Partiye destek vermiş bir halktır,  bu şekilde bize destek veren halkın sorunlarıyla ilgilenmemek, sorunlarına kulak bu davaya gönül vermiş bir ferde yakışmaz, bu davaya gönül vermiş insanların böyle yapması düşünülemez, yapsa dahi geceleri rüyalarına gireceğine inanıyorum.  Bunun tersini yapan yanımızda olup da bu düşüncede olmayan, bizim yanımızda görünüp, sözleriyle ben bu davanın bir temsilciyim, bir neferiyim deyip ama halka tepeden bakmak, halkın sorunlarıyla ilgilenmemek, halkı dışlayıcı bir tavırla halkı bezdiren kim olursa olsun, bu ister bir bürokrat olsun, ister bir siyasetçi, ister İlçe Başkanı olsun, isterse herhangi bir makamda olsun, bu düşüncede bir insan bu davaya hizmet ettiği düşünülemez.

Tabişurada şunu ifade etmek istiyorum;  birçok kurumda ciddi anlamda halkla iletişimsizlik olduğunu biliyoruz, burada bunu yanında halkı kazanan kurumları da biliyor ve onları taktir ediyoruz. Gece gündüz demeden, halka hizmet eden, halkın sorunlarıyla ilgilenen kurum amirlerimiz var.Tabişunu da belirtmek istiyorum; sorun denince ben şahsen icra makamında olan bir kişi değilim, ancak bir yerde bir tıkanıklık olduğu zaman, halkın bezdirildiği bir durum çıktığı zaman, bizler icra makamında olmamamıza rağmen, aracı bir makam olarak buna kayıtsız kalamayız. Bunun için bütün düsturumuz; halkın ve hakkın yanında olmaktır. Bunun için bizler 2019 seçimlerine giderayak halkın sorunlarıyla ilgilenen, halkın içine giren, halkın sorunlarıyla dertlenen bir parti değiliz. Biz ister seçimde olsun ister, seçimsizlik döneminde olsun daima halkın içinde ve halkın sorunlarıyla ilgilenen bir partiyiz.

Evet, 2019’da çok önemli iki seçim var, bu seçimler Türkiye’yi 2023 yılı vizyonuna götürecek seçimlerdir. Onun için çok dikkatli davranmamız lazım ve çok ciddi anlamda halka inmemiz lazım. Ciddi anlamda bugüne kadar sorunları bulunan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermemiz lazım

AK Parti İlçe Başkanı olarak, İlçede ki AK Partinin bir temsilcisi olarak halkımızın tüm sorunlarının çözümünde elimizden gelenin  daha fazlasını yapcağımızı ifade etmek istiyorum.

VURAL KALMAN: Başkanım Siverek düzenine baktığımızda herkesin kendine göre bir çabası olduğunu görüyoruz, Siverek için en büyük hayaliniz nedir, Siverek’te ne gerçekleştirmek istersiniz?

İLHAN ÇELİK:Siverek için en büyük hayalim; bütün aşiretlerin, bütün etnik sitelerin, bütün fikirlerin bir tarafa bırakılıp bir araya gelmeleridir. Bunların birliğinden oluşacak olan sinerji ile Siverek’e neler getirebiliriz, ilçemiz için neler yapabiliriz? Kaygıları oluşacak ve hatta bunlar insanların uykularına dahi girecektir. Bu hizmetler sadece altyapı veya üst yapı olarak algılanmamalı, bizi geriye götüren zihniyetin değişmesi açısından bir araya gelinip, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle biz ilçemiz adına neler yapabiliriz, neler getirebiliriz, ilçemizi en iyi şekilde nasıl ileriye götürürüz diye, tüm önyargılarımızı bırakıp bu vaziyette olmamızdır benim hayalim. Ve inşallah bu hayalimde gerçekleşecek ben buna kalbimle inanıyorum. Tabii böyle olunca, ilçemizin bütün sorunlarını hep beraber gidermiş olacağız.

Sayın Kalman benim hemşerilerimden ricam;  olaylara birde hüsnüzan ile bakmalarıdır.İdarecilere baktığımızda, siyasetçilere baktığımızda, topluma baktığımızda, sivil toplum kuruluşlarında baktığımızda hüsnü zan ile bakalım. Bütün fikirleri bir kenara bırakmamız lazım ve şehrimizin kalkınması için, Siverek’imizin bir yerlere gelmesi için, ilçemizde üniversitenin kurulması için, istihdamın sağlanması için, bütün sorunların ortadan kalkabilmesi adına, bir kere hep birlikte hareket etmemiz benim en büyük hayalimdir.

VURAL KALMAN: Sayın Çelik yedi yıllık aktif siyaset içeririndesiniz, sizce siyaset nedir ve siyaset hayatınızın neresindedir?

İLHAN ÇELİK: Bana göre siyaset dürüstlüktür, yada siyaset dürüstlük olmalıdır. Siyaset sahnesine baktığımız ve geçmiş siyaseti yürütenlere baktığımı da önemli siyasetçilerinin çoğunun dürüstlükle siyaset yaptığını görüyoruz. Siyasette olmak istiyorsanız bir kere dürüst olmanız şart. Tabii ki bu siyaset için tek değil, hayatımızın bütün alanlarında dürüst olmamız şart, ancak siyasetle ilgili sorduğunuz için bende siyasi bir cevap vermek zorunda kaldım. Hayatının bütün alanında insan dürüst olmalıdır. Adaletli olmalıdır.

İnsanlar dışarıdan baktığında şu algı oluşabiliyor; siyaset bir rant aracıdır. Maalesef insanlarımızda böyle bir algı var. Şunu ifade etmem lazım ki Milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım Gülpınar’la birlikte inanın burada dürüstlük ve adaleti tesis etmek adına, devletin bir kuruşunun haram yollarla bir yere gitmemesi adına çok ciddi mücadelelerimiz oldu. İnsanlarda kendi kafalarına göre değişik şeyler tasavvur edebiliyor ve arkamızda konuşabiliyorlar. Tabi birçok kişi için ağzınızla kuş tutsanız bile önyargılarından dolayı bir şeye inandıramazsınız.

Ama şunu ifade etmek istiyorum ki; kafasında bizim için önyargısı olanlar varsa, ben bu arkadaşları, bu kardeşlerimizi partiye bekliyorum, tabiri caizse gelip yakama yapışmalarını ve Başkanım sen bu siyasette ne kazandın, sen bu işe ne kadar verdin, sen bu işte ne kadar zarar ettin? Diyip bana hesap sormaları arzusundayım.

Ama maalesef bakıyoruz ki sosyal medyada insanlar bazı şeyleri paylaşıyor, böyle olunca da insanlarda ister istemez bazı algılar oluşuyor. Esasenhesap sormak sosyal medyadan olmaması lazım, açık yüreklilikle geleceksin, ‘Başkanım ben bu vatanın bir evladı olarak, sende iktidar partisinin bir temsilcisi olarak ben buraya geldim ve senden hesap sormaya geldim’ deseler keşke. Vallahi ben buna çok razıyım.

Bu kardeşlerimi bekliyorum, biz de o zaman deriz ki kardeşim açık yüreklilikle biz bu siyaset sahnesinde siyasette olduğumuz süre boyunca ne kadar kazandık ne kadar kaybettik ne getirdi ne götürdüm açık yüreklilikle hesap vermeye hazırım.

Bizim hakkımızda sağda solda yapılan dedikodular yüzünden, bizim hakkımızda değişik şeyler duymuş olabilirler, özelikle gençler açısından bunu söylüyorum. Gençler çok daha fazla sosyal medyaya takıldıkları için daha fazla duymuş olabiliyorlar, onları da partiye davet ediyorum. Ben o kardeşlerimiz gelsin benden de, bütün idarecilerden de hesap sormalarını bekliyorum. Ve bu noktada, bütün topluma, özelikle gençlerimize hesap verebilmek adına alnımızın açık olduğunu sizin aracılığınızla belirtmek istiyorum.

VURAL KALMAN: Başkanım biliyorsunuz ki her ilde, her ilçede olduğu gibi her bölgenin kendine göre sorunları var, doğu ve güneydoğu bölgesinde de Siverek’tede özellikle elektrik sorunu gerçekten halkı bezdirme noktasına gelmiş.  AK Parti İlçe Başkanı Siverek sorunları noktasında nerdesiniz,  bütün sorunlara vakıf mısınız, Merkez yönetimle bu sorunları istişare ediyor musunuz?

İLHAN ÇELİK: Bu soruyu bana sorduğunuz için gerçekten çok teşekkür ediyorum, iyiki böyle bir soruyu bana sordunuz. Belki insanların kafasında işte muhalefet bunu takip ediyor iken AK Parti İlçe Başkanı veya Milletvekili bu sorunlara kayıtsız kalıyor diye bir algı oluşabilir ki bazen oluşuyor. Benidiğer siyasi partilerden ayıran özelliğim iktidar partisine üye olmam ve iktidar partisinde büyük bir sorumluluğum olmasıdır. İktidar olduğumuzdan dolayı her şeyi basınla paylaşamıyoruz ki ben her noktada takip ettiğim meseleleri, yatırıma dönüştürdüğümüz hizmetleri basınla paylaşan biri de değilim, başta bunu ifade edeyim. Çünkü böyle popüler olmak, basında ön sayfalara çıkmak gibi bir niyetim ve kaygım da yok. Ama inanın ki ilçede bulunan tüm sorunları yakından takip ediyor ve bu sorunların ortadan kalkması adına çalışma üstüne çalışma yapıyorum. Örneğin; bugünlerde atanan il sağlık müdürüne hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğumda ilk açtığım konu Siverek’te Kadın doğum uzmanının olmayışı oldu.  Ve kendiside hemen not edip gerekli mercilere bunu söyleyeceğini söyledi, daha öncesinde bu sorunu Milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım Gülpınar’a da söyledim o da Sağlık Bakanlığı’nda gerekli yerlere başvurmuş.İnşallah yakın zamanda bu sorun çözülecektir.

 Sadece Kadın doğum hastanesi tek değil, İl sağlık müdürümüze ilçede birçok cihazın sıkıntılı olduğunu da ifade ettim. Oda gerekli çalışmaların başlayacağını söyledi. Eskimiş veya kullanılamayan cihazların en erken şekilde getirilmesi konusunda çalışmalara başladı ve birçok cihazda şimdi getirilip çözüme ulaştırıldı.

Yine organize sanayi özellikle ben kaymakam beye çok teşekkür ediyorum,  kendisi de çok ciddi anlamda bunu takip ediyor, organize Sanayi'nin özellikle yerinin tespiti ve parsellenmesi noktasında çok ciddi çalışmaları oldu ve Sanayi sitesinin son noktaya gelindiğinde ifade etmek istiyorum.

 Ben sizin aracılığınızla şunu paylaşmak istiyorum; Siverek’te İlçe Tarım Müdürlüğü binasının kurulması ile ilgili yaklaşık olarak bir hafta önce hem Milletvekilimiz beni aradıhem  Bakanımızaradı ve ‘Başkanım İlçe Tarım Binası için yer tahsilinde bulunalım, bunu hemen projelendirip ihale aşamasına getirelim’ dediler. Aslında bu Siverek için müjdeleyici bir haber. Yine bunun yer tahsisi noktasında Allah razı olsun Kaymakamımız ile görüştük ve Kaymakamız da gerekli girişimlerde bulunup, gerekli çalışmaları yaptı.Bir an önce ilçemize yakışır geniş ve büyük bir ilçe Tarım binası kazandırmak için çalışmalar başladı.

Siverek’te bitme noktasına gelmiş Adalet sarayı; çok büyük bir projedir. Dönemin başsavcısı ve yine Milletvekilimizin girişimleriyle başlanan çalışmalar hamd olsun son aşamaya gelmiş durumda, aynı zamanda Hükümet konağı; Allah’ın izniyle projesi bitti, şuan yer tahsisi noktasında son süreci yaşıyoruz.

Önemli sorunlarımızda biride biliyorsunuz ki su sorunu; Fırat’tan ilçemize getirilecek su projesi son hızla devam ediyor, bunlar çok önemli projelerdir ve inşallah ilçemizin 100 yıllık su sorunu ortadan kalkacak.

İlçemizin merkezinde bulunan toprak mahsulleri ofisi yeri bildiğiniz gibi tarım Bakanlığından alındı, bu yerin Belediye bünyesinde yeşil bir alana dönüştürülmesi noktasında güzel bir çalışma var. Bunlar böylece sıralanabilir. Yani biz kesinlikle sorunlara uzak değiliz, her sorunu merkezinde çözmek için uğraşıyoruz.

Bölgede olduğu gibi ilçemiz dede maalesef bir elektrik sorunu var. Dedaş’ın yetkilileriyle yaptığımız çeşitli toplantılarda, ben her zaman şunu ifade ediyordum; ‘ Önce yatırım yapın sonra gerekirse yaptırım yaparsınız’ yani siz halka sağlıklı elektrik vermediğiniz müddetçe yaptırım yapıp insanları bezdirecek işler yapmak akılcı bir durum değil. Ve hamdolsun şuana baktığımızda şimdi şehirde Şebekeler yerin altına alınıyor ve bunların trafoları güçleniyor.

Tabi bu zaman içerisinde inşallah şehrin elektrik problemini çözeceklerdir. Hatırlayacağınız üzere 2017'nin yılbaşı gecesinde bir elektrik skandalı yaşandı ve çok ciddi anlamda bir sorun oluştu. O gece gerek İlçe Emniyet Müdürümüz, gerek Kaymakamımız o gece Urfa ekibiyle görüşmek suretiyle, geçte olsa ilçemize elektrik verme noktasında çok büyük gayretler oluştu, biz o gece kesinlikle uyumadık, halkımızın sorunuyla bire bir içinde kaldık. Halkımızın sıkıntılarını bertaraf etmek için halkımızla birlikte olduk hep. Bütün bu sorunların takipçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Elektrik noktasında halkımız da bunu bilmesi lazım DEDAŞ özel bir şirkettir,  biz onunla görüşme yaptığımızda özel şirket ile AK Parti İlçe Başkanı arasında yapılan bir görüşmedir,  yani bizim bu şirkete herhangi bir yaptırım gücümüz yoktur. Çünkü özelleştirildi. Bu Urfa’da yalnızca değil, sekiz ilde bu böyle ama bu sorunun takipçisi olacağız. Halkın önüne gelecek olan tüm sorun ve engelleri kaldırmak için çaba sarf edeceğimi ifade etmek istiyorum.

VURAL KALMAN: Sayın Çelik, bize değerli zamanınızı ayırdığınız teşekkür ediyoruz. Tekrardan AK Parti Siverek İlçe Başkanı seçilmenizden dolayı da sizi tebrik ediyoruz. Umarız bu sizin için başarılı bir süreç olur.

İLHAN ÇELİK: Bana böyle bir imkân verdiğiniz Haber Siverek ekibine çok teşekkür ediyorum. Sizin aracılığınızla tüm hemşerilerimize saygı ve muhabbetimi iletiyorum ve her zaman kapımızın herkese açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu parti sadece bir bölgenin, bir şahsın, s bir etnisitenin, bir aşiretin partisi değildir, bu parti bütün Türkiye’nin, Urfa’nın ve Siverek’in partisidir. O noktada fikri, zikri, düşüncesi, etnisitesi, siyasi görüşü ne olursa olsun ben hemşerilerimin burada bir sıkıntısı olduğu zaman, gelip bizimle paylaşmalarını arzu ediyor ve kendilerini bekliyorum.

Özellikle Genel Başkanıma, Teşkilat Başkanıma, Bakanına milletvekilime, Delegelerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, bütün ana kadememe, gençlik ve Kadın kollarıma, Mahalle başkanlarıma ben teşekkür ediyorum. İlçe Başkanlığı görevim süresince sorumluluklarımı layıkıyla yerine getireceğime inanıyorum.

Özelikle kongremize iştirak eden Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ’a Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’a İl Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e İlçe Belediye Başkanları ile İlçe Başkanlarına ve kongreye iştirak eden halkımıza çok teşekkür ediyorum. Çok coşkulu bir kongre gerçekleştirdik, bu gerçekleştirdiğimiz coşkulu kongreden dolayı Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ ve dışarıdan gelen misafirlerimiz bizi tebrik ettiler. Bu tebriklerin ilçemize olduğunu ifade etmek istiyor ve İnşallah hayırlısı olur ve hayırlı hizmetlere vesile oluruz. Allah bizi şımartmasın, Allah bize her zaman yol göstersin, yar ve yardımcımız olsun inşallah. Tüm hemşehrilerime saygı ve muhabbetlerimi gönderiyorum. Selametle kalın Hemşehrilerim…

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, İlçe, Başkanı, Çelik'le, Röportaj, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı