Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 15:00 Bu haber 6362 kez okundu
 
Yaptıkları Materyalle Teşekkür Belgesi Aldılar
Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan materyal çalışması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi aldı.
EĞİTİM Haberi
Yaptıkları Materyalle Teşekkür Belgesi Aldılar

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasına katılan, Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan materyal çalışması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi aldı.

Çocuk gelişim bölümü öğretmeni Mustafa Yoldaş gözetiminde öğrencileri tarafından hazırlanan Çarkıfelek (Fırfırık) adlı materyal, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin sayılar, renkler, meyveler, hayvanlar ve mesleklerin tanıtımına yardımcı olacak şekilde hazırlanan materyal teşekkür belgesine layık görüldü.

Teşekkür belgesini Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan bir törenle, okul müdürü Abdullah Konak ve Çocuk gelişim bölümü öğretmeni Mustafa Yoldaş’a taktim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Yaptığı çalışma ile ilgili açıklamada bulunan Okul öğretmeni Mustafa Yoldaş, “ Bu materyal sayesinde engelli bireyler başta olmak üzere eğitim ortamı da,  çocukların bilişsel, fiziksel ve sosyal etkileşimleri doğrultusunda kullanılması amaçladık. Yardımcı düzeneğimiz bir büyük dairesel pano ve bu panoya bağlı 6 küçük pano hazırlanarak, büyük panoya sırasıyla takılarak çevrilmesi şeklinde oluşturduk” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaptıkları, Materyalle, Teşekkür, Belgesi, Aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı