Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 16:43 Bu haber 2063 kez okundu
 
Gülpınar'dan Kandil Mesajı
AB Komisyon Başkanı, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kasım Gülpınar Mevlid Kandili dolaysıyla bir mesaj yayınladı
SİVEREK Haberi
Gülpınar'dan Kandil Mesajı

AB Komisyon Başkanı, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kasım Gülpınar yayımladığı Mevlid Kandili mesajında,"“Bütün İslam âleminin ve hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyayı teşrifleri nedeniyle idrak edeceğimiz mübarek gecenin hayırlar getirmesini ve geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum" dedi.

Gülpınar mesajında,"Peygamber Efendimiz, insanların en hayırlısıydı. Güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Mevlid Kandili, Peygamberimizin örnek hayatını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Hayatımızın her alanında O’nu kendimize örnek edinmeli ve gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.
Allah Resûlü'nün dünyayı teşrif buyurarak şereflendirdiği gün, bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı sayılır. Bu vesileyle bir kez daha tüm İslam âleminin ve hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik ediyor; maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülpınar'dan, Kandil, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı