Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 16:55 Bu haber 6003 kez okundu
 
Siverek’te başıboş köpekler hayvan sürülerine dadandı
Siverek ilçesinde başıboş köpekler hayvan sürüsüne saldırdı.
- Haberi
Siverek’te başıboş köpekler hayvan sürülerine dadandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde başıboş köpekler hayvan sürüsüne saldırdı.

Olay ilçenin Camikebir mahallesinde meydana geldi. Mahalle kenarında bulunan merada hayvancılıkla geçimini sağlayan İsmail Karaman’a ait koyun sürüsü, başıboş kurt cinsi köpekler tarafından saldırıya uğradı, köpekler sürüden 4 koyunu telef ederken, 7 taneyi yaraladı.

 

Bir Yıldır bu saldırılara maruz kalıyorlar

Olaya tepki gösteren İsmail İsmail Karaman, “ 1 yıldır başıboş kurt cinsi köpekler tarafından hayvanlarımız saldırıya uğruyor. Kazlarımız, tavuklarımız bu hayvanlar tarafından kaçırılıyor, bu yüzden akşamları nöbet tutmak zorunda kalıyoruz”

Belediye çözüm bulamıyor

Tedbir alınması için Siverek Belediyesine başvurdukları halde bir çözüm bulunmadığını belirten Karaman, “ Eskiden hayvan barınağı vardı, başıboş hayvanlar orda toplanırdı ama maalesef bu yeni yönetim başa gelir gelmez tüm köpekleri saldı, şuan yüzlercesi başıboş ortalıkta tehlike saçıyor. Mağduriyetimizin giderilmesi için Siverek Belediyesine defalarca başvurduk ama her defasında bizi başka yerlere yönlendiriyorlar ve bir çözüm bulunmuyor” dedi

Bir yıl içinde zararı, 20 bin TL

Bir yıl içerisinde köpeklerin saldırısı sonucu zararının 20 bin TL olduğunu söyleyen mağdur İsmail Karaman, “ En son bu köpeklerin sürüye saldırması sonucu 4 koyunumu telef ettiler, 7’sini yaraladılar. Şimdi ben bu zararı kimden tahsil edeceğim, biz artık maldan el çektik bu hayvanların gelip bize, çoluk çocuğumuza saldırmasından endişeleniyoruz. İlen bir insan hayatına mal olduktan sonra mı, çözüm bulunacak” diyerek, yetkililere göreve çağırdı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek’te, başıboş, köpekler, hayvan, sürülerine, dadandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı