Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 00:36 Bu haber 3270 kez okundu
 
Siverek’te Miraç Kandili İhya Edildi
Siverek ilçesinde, ilçe Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlid programıyla, Miraç gecesi ihya edildi.
GÜNDEM Haberi
Siverek’te Miraç Kandili İhya Edildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, ilçe Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlid programıyla, Miraç gecesi ihya edildi.

Siverek Müftülüğü tarafından şehir merkezin ile kırsal mahalleler de bulunan tüm camilerde, Yatsı namazının öncesi yapılan vaazlarla gecenin önemi anlatılırken, namazın ardından da mevlidi şerifler okutuldu.

İlçe merkezin de bulunan Ulu camide yapılan Kandil programında yapılan okunan mevlid ve dualar sonunda, ikramlar sunuldu.

Miraç kandili ile ilgili açıklamalar da bulunan Siverek vaizi Muhammed Alphan, “ Miraç gecesi hürmetine yüce rabbimizden İslam âlemine bereket ve barış getirmesini temenni ediyorum. Bilindiği gibi bu gece Recep ayının 27. Gecesi ve bu gece de İsra ile Miraç kandili mucizeleri olmuştur. Bizde Siverek Müftülüğü olarak, ilçe merkezi ile kırsal mahallelerde bulunan camilerimiz de Kur’an’ı Kerim ve Miraç gecesi münasebetiyle Mevlid’i şerif okuttuk. Özelikle Siverek Ulu Cami’de geniş katılımlı bir program düzenledik. Rabbimiz yaptığımız bu faaliyetleri kabul buyursun. Bu gece inşallah Müslümanların barışına, onların huzuruna sebep olur. Çünkü bu mübarek geceler de yapılan dualar inşallah biraz daha kabule yakındır. Dolaysıyla Müslümanlar bu gibi geceler de biraz daha fazla birbirlerine dua etmeli” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek’te, Miraç, Kandili, İhya, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı