Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 15:49 Bu haber 3665 kez okundu
 
Siverek'ten İdlip'e yardım kampanyası
(Haber: Mevlüt Bayraktar-Videolu)-Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde insanlık dramının yaşandığı İdlip ve çadır kentlerde yaşayan mazlumlar için yardım kampanyası düzenlendi.
SİVEREK Haberi
Siverek'ten İdlip'e yardım kampanyası

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde insanlık dramının yaşandığı İdlip ve çadır kentlerde yaşayan mazlumlar için yardım kampanyası düzenlendi.

İlçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşların tümünün destek verdiği yardım kampanyası, ilçenin Atatürk Bulvarında yardımların toplandığı depo önünde  yapılan bir basın açıklamasıyla duyuruldu.

Basın açıklamasını STK'lar adına okuyan Eğitim Bir-Sen Siverek Başkanı Fikret Aslanparçası okudu. Aslanparçası, ' Suriye'de 9 yıldır süren insanlık dışı bir zulmün yaşandığını ve neredeyse bütün dünya devletlerinin bu zulme sesiz kaldığını belirterek,"  Sivil toplum kuruluşları olarak bizler de ne yazık ki köklü çözümler üretecek güce ve imkanlara sahip değiliz. Ancak Hz. İbrahim'in ateşine su taşıyan karıncalar misali, safımızı belli etmek için ve dünyada masum ve mağdur bırakılmış herkesin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan etmek üzere burada toplanarak, bu yardım kampanyasını düzenliyoruz" dedi

Tüm mazlumlara kucak açan ve onları kollayan bir millet olduklarını belirtilen basın açıklamasının devamında," Bizler dün Halepçe'den gelen mazlum kardeşlerimize kucak açan, Bosna'da Batı'nın kirli yüzüne defalarca tüküren, Çeçenistan'da dünyanın süper güçlerinin bile yüreklerdeki imanla başa çıkamayacağını ispatlayan, Filistin'de taşların tankları yenebileceğini dünyaya gösteren güçlü bir gelenekten geliyoruz  ve bugün aynı duygularla, zalim Suriye Rejim güçlerinin ve destekçilerinin bombardımanlarından kaçarak sınırda zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan mağdur,mazlum ve muhacir İdlip halkı ile dayanışmak ve elimizden geldikçe kardeşlerimizin temel  ihtiyaçlarını gidermek  için bir yardım kampanyası başlatıyor ve duyarlı Siverek Halkımızdan bu kampanyayı desteklemelerini rica ediyoruz." denildi

Basın açıklamasının devamında.'Yardım kampanyasının 5 gün süreceği ve toplanılacak acil ihtiyaçların, battaniye, un, çadır ve bebek maması olduğu belirtildi. Kampanyada nakdi yardımlarında makbuz karşılığı kabul edildiği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek'ten, İdlip'e, yardım, kampanyası,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı