Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 16:50 Bu haber 636 kez okundu
 
Siverek’lilere sosyal medyadan konser verildi
Haber: Mevlüt Bayraktar-Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup gönüllü, dünyanın çeşitli yerlerinde Siverek’lileri buluşturmak üzere sosyal medya üzerinde konser verdi.
- Haberi
Siverek’lilere sosyal medyadan konser verildi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup gönüllü, dünyanın çeşitli yerlerinde Siverek’lileri buluşturmak üzere sosyal medya üzerinde konser verdi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan bir grup aktivist Siverek’li,  Siverek Liseliler Grubu altında bir araya gelerek bir platform kurdu. Değişik çalışma ve projelerle ilçenin ekonomik ve kültürel açısından gelişmesini sağlamayı amaçlayan grup, ilçede bulunan bir çok dernek, oda ve sendikadan da destek aldı.

Korona virüsü nedeniyle bir süre çalışmalarına ara veren grup, dünyanın birçok yerinde yaşayan Siverek’lilere sosyal medya üzerinden, tamamı Siverek’li olan sanatçıların katkılarıyla konser verdi.

İlçede bulunan basın ve gazetecilerin de destek verdiği konser, birçok Siverek sayfası ve internet haber sitelerinde canlı olarak verildi.

Çiğ köfte ve halayların çekildiği konser, uzakta olan Siverek’liler tarafından ilgiyle izlendi.

Program koordinatörü Faik Türkgezer yaptığı açıklamada,” Amaçlarının dünyanın dört bir yanında olan Siverek’lilere ulaşmak ulaşmaktır, bu amaçla çeşitli çalışma ve etkinlikler yapıyoruz. Siverek’liler bir araya gelerek, doğdukları, okudukları memleketine ne yapabilirler diye kafa yoracak ve güzel çalışmalar ortaya kayacaktır” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek’lilere, sosyal, medyadan, konser, verildi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı