Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 14:49 Bu haber 1487 kez okundu
 
Siverek'ten İdlib için bir tır yardım malzemesi yola çıktı
Haber: Mevlüt Bayraktar-Siverek Müftülü tarafından İdlib'te savaşta mağdur olan insanlar için başlatılan yardım kampanyasında, toplanan bir tır'lık yardım malzemesi yola çıktı.
SİVEREK Haberi
Siverek'ten İdlib için bir tır yardım malzemesi yola çıktı

Siverek Müftülü tarafından İdlib'te savaşta mağdur olan insanlar için başlatılan yardım kampanyasında, toplanan bir tır'lık yardım malzemesi yola çıktı.

Siverek İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından 2011 yılından beri iç savaş nedeniyle yerinden yurdundan olan ve zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriye'liler için 2 hafta önce başlatmış olduğu , 'Siverek Ekmeğini Mazlumlarla Paylaşıyor' yardım kampanyasında toplanan bir tır'lık malzeme dualarla yola çıktı.

Yardım kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Siverek İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş," Siverek İlçe Müftülü ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle mazlum Suriye halkı için 2 hafta önce bir yardım kampanyası düzenlemiştik, bu süre içerisinde un, gıda, giyecek ve yiyecek malzemesi ile diğer ihtiyaç malzemeleri topladık ve kampanya neticesinde bugün toplanan yardımlar sahiplerine ulaştırılmaz üzere yola çıkıyor" diye konuştu

İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş yardım kampanyasına destek veren herkese de teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek'ten, İdlib, için, bir, tır, yardım, malzemesi, yola, çıktı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı