Haber Detayı
17 Ekim 2021 - Pazar 11:35
 
63 yaşında Aksaray’a iş aramaya giden Sivereklinin acı dramı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden iş umuduyla gittiği yere Aksaray’da gidecek yeri olmayan ve gece yarısı sokakta kalan yaşlı adama devriye atan polis ekipleri yardım eli uzattı.
GÜNCEL Haberi
63 yaşında Aksaray’a iş aramaya giden Sivereklinin acı dramı

63 yaşındaki Memduh Aküzüm iş bulamadığı için Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden çıkarak tarım ve hayvancılık sektöründe çalışmak üzere Aksaray'a gitti

POLİSİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Kentte kimsesi olmayan yaşlı adam gidecek ve kalacak yer bulamayınca maddi imkansızlık nedeniyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda bulunan Kurşunlu Camii’nin merdivenlerine oturdu. Burada geceyi geçirmeyi düşünen yaşlı adamın uzun süredir merdivende oturduğunu gören İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri durumdan şüphelenerek yaşlı adamın yanına gitti.

PARASI VE KALACAK YERİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ  

Yaşlı adama nereden geldiğini ve neden beklediğini soran polis memuru Memduh Aküzüm'ün Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden, Adana'ya, Adana'dan da Aksaray'a geldiğini tespit etti. Polis memurlarına parasının ve kalacak yerinin olmadığını söyleyen Memduh Aküzüm'ü oturduğu yerden kaldıran polis memuru yaşlı adamın koluna girerek, “Gel bakalım sen, dışarıda kalamazsın böyle. Otele gidelim. Bu soğukta dışarıda kalınır mı kurban olduğum?” diyerek yakınlarda bulunan bir otele götürdü.

POLİS MASRAFINI KARŞILAYARAK OTELE YERLEŞTİRDİ

Otelde yaşlı adama oda isteyen polis memuru tüm masrafları kendinin karşılayacağını belirterek yaşlı adamı otele yerleştirdi.

Kalacak yer bulduğu yaşlı adamın elini öpen polis memuru, “Soğukta kalma devlet her zaman arkanda senin” diyerek otelden ayrıldı. Memduh Aküzüm polis memuruna teşekkür ederek, “Ben yoldan geldim. Adana'dan geldim buraya, Şanlıurfa'dan Adana'ya geldim buraya, polis arkadaşlar beni yakaladı. Oturuyordum orada, dediler amca sen burada ne yapıyorsun? Dedim bekliyorum oturmuşum. Hiçbir şey de yapmadılar sağ olsunlar, Allah razı olsun onlardan. Beni getirdiler otele, bütün masrafımı verdiler. Amca burası sıcaktır, burada yarın saat 12'ye kadar yat dediler. Başka bir şeyim yok. Allah devletimizden razı olsun” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 63, yaşında, Aksaray’a, iş, aramaya, giden, Sivereklinin, acı, dramı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı