Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 15:05
 
Siverek Halk Eğitim Kurslarında okuyan 180 öğrenci Üniversiteli oldu
- Haberi
Siverek Halk Eğitim Kurslarında okuyan 180 öğrenci Üniversiteli oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan hazırlık kurslarında okuyan 180 öğrenci, Türkiye’nin çeşitli illerinde üniversitelere yerleşti.

Halkın talepleri doğrultusunda değişik meslek dallarında da kurslar veren Siverek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde,  2017 yılsonu itibariyle, maddi imkânları yetersiz, ücretli kurslara gidemeyen öğrenciler için ücretsiz hazırlık kursları açıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) yönelik eğitimler verilen ve bugüne kadar çok sayıda kişinin faydalandığı kurslarda; eşit ağırlık, sayısal ve sözel bölüm dersleriyle ilgili dersler verilerek, öğrencilere üniversite sınavına en iyi şekilde yetiştirilmeye çalışıldı. Gece saat 24.00’e kadar açık olan halk Eğitim Ek Binasında öğrenciler derslerin yanında, kendileri için hazırlanan ortamlarda ders çalışma imkânı verildi.

Verilen kurslar sonucu, bu kurslarda okuyan 180 öğrenci, Diş Hekimliği, Hukuk, Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık(PDR), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon(FTR), Özel Eğitim, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Veterinerlik, Hemşirelik, İlahiyat, Sınıf Öğretmenliği, Beden Öğretmenliği gibi 4 yıllık bölümler ile ön lisans bölümler ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde okuma fırsatı kazandı.

Üniversite kazanan öğrencileri tebrik eden, kazanamayan öğrencilere de, daha fazla çalışmaları tavsiyesinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “ Son yıllarda eğitim ve öğretim açısından büyük başarılar elde ettiğimizi görmenin gururunu yaşıyoruz. Gerek okulda olsun ve gerekse okuldan sonra, üniversite hazırlıklarında olsun her zaman öğrencilerimizin yanında olduk ve en iyi yerleri kazanmaları için, çalışma ekibi arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalıştık. Ve çok şükür bu çalışmamızın meyvelerini aldığımızı ve öğrencilerimizin güzel yerlere yerleştiğini görmenin sevincini yaşıyoruz. Kazanan öğrencileri tebrik ediyor, kazanamayan yada istedikleri bölümlere yerleşemeyen öğrencilerimize de daha fazla çalışmalarını tavsiye ediyorum. Azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz, siz azm ederseniz istediğiniz okulu ve bölümü kazanacağınızdan kuşkum yok. Bizde her zaman yanınızda olacağız ve ücretsiz bir şekilde hazırlık kursları vermeye devam edeceğiz” dedi

Halk eğitim kursları için destekte bulunan herkese teşekkür eden Kapanoğlu, “ Başta Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erin olmak üzere, Sayın İlçe Kaymakamımız Metin Demirel’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan’a ve adını sayamadığım tüm çalışma ekibi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: siverek, siverek haber, siverek son haber, siverek meb,
Yorumlar
Haber Yazılımı