Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 12:30
 
Siverek’te normalleşme süreciyle birlikte etkinlikler başladı
Haber: Mevlüt Bayraktar-Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde normalleşme süreciyle birlikte etkinlikler başladı.
GÜNCEL Haberi
Siverek’te normalleşme süreciyle birlikte etkinlikler başladı

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, vatandaşlar Fırat nehri kenarında kurulan Recep Tayyip Erdoğan mesire alanında bir araya geldi. Siverekli yerel sanatçıların seslendirdiği şarkı ve türküler eşliğinde vatandaşlar ve Siverek Halk Oyunları ekibi halay çekerek eğlendi.


  Dernek tarafından katılımcılara ücretsiz yemek ve ikramların sunulduğu program, Fırat nehri kıyısında bulunan Takoran vadisi ve kanyonlarına düzenlenen tekne gezisiyle son buldu.


  Amaçlarının özelikle gençlere kültür ve geleneklerini öğretmek ve sahip çıkılmasını sağlamak olduğunu’ söyleyen Siverek Bilim ve Sanat Derneği Başkanı Halil Yoğunlu, ”Çalışmalarımız kapsamında, Siverekli ve dünya çapında tanınan yazarları, çizerleri Siverek'e getirmeyi ve gençlerle bir araya getirmeyi amaçlıyoruz, bunun yanında Kültür, Bilim ve Sanat kapsamında çalışmalar yürüteceğiz. Bu çalışmalarda bizi yalnız bırakmayan ve destek olan tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek’te, normalleşme, süreciyle, birlikte, etkinlikler, başladı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı